Vo Védach sa píše, že zo sveta tmy prídu cudzinci, ktorí nebudú útočiť mečom, ale slovami. Budú hovoriť pekne, no ich slová budú plné klamstva. Ich cieľom nebude len ovládnuť krajiny, ale zmeniť myslenie ľudí, aby zabudli na svojich predkov, svoje korene a starú múdrosť.
…spoznáte ich podľa toho, že nemajú ducha ani svedomie. Túžia po moci, bohatstve a ovládaní druhých. Vytvoria si vlastnú vieru a budú tvrdiť, že len oni poznajú jedinú pravdu.
Ľudia podľa tohto proroctva postupne zabudnú na múdrosť svojich predkov. Začnú bojovať medzi sebou kvôli jedlu, vode, majetku a moci. Rozdelia sa, prestanú si dôverovať a budú ľahšie ovládateľní. No Védy zároveň hovoria, že to nebude trvať navždy. Príde čas, keď sa ľudia opäť vrátia k svojim koreňom, k pravde, cti a životu v súlade s prírodou. Len tí, ktorí si zachovajú vlastné myslenie a nezabudnú na odkaz predkov, budú schopní ochrániť staré poznanie aj v ťažkých časoch.



Pridaj komentár